Porovnání vlastností oceli EN 1.7218 a niklu 600

Porovnání vlastností oceli EN 1.7218 a niklu 600
Ocel EN 1.7218 je vysoce -pevnostní chrom{2}}molybdenová legovaná ocel, zatímco Inconel 600 je superslitina na bázi niklu- s vynikající odolností proti korozi a vysokou-teplotní pevností. Hlavní rozdíly mezi těmito dvěma spočívají v jejich chemickém složení (1,7218 se skládá hlavně ze železa, zatímco Inconel 600 se skládá hlavně z niklu) a výkonnostních charakteristikách: ocel má vysokou pevnost v tahu a mez kluzu, zatímco slitiny niklu se obzvláště dobře chovají v korozivním prostředí a za vysokých-teplotních podmínek.
Jaké jsou vlastnosti Inconel 600?
Inconel 600 není -magnetický, má vynikající mechanické vlastnosti, kombinuje vysokou pevnost s dobrou obrobitelností a snadno se svařuje. Slitina 600 vykazuje vlastnosti tváření za studena- obecně podobné chrom-niklové nerezové oceli.

Složení oceli EN 1.7218 a slitiny niklu 600
EN 1.7218 Ocel: Středně-uhlíková ocel s chrómem a molybdenem jako hlavními legujícími prvky, mající dobrou pevnost a tvrdost. Jeho hlavní složkou je železo.
Slitina niklu 600: Slitina niklu-chromu s vysokým obsahem niklu, patřící mezi vysokoteplotní-slitiny. Má vynikající odolnost proti korozi a vysokou-teplotní odolnost.
Srovnání chemického složení: EN 1.7218 ocel vs. nikl 600
| Živel | EN 1.7218 (25CrMo4) Ocel | Nikl 600 (UNS N06600) |
|---|---|---|
| železo (Fe) | Zůstatek (Větší nebo roven 95 %) | 6.0 – 10.0 % |
| nikl (Ni) | Menší nebo rovno 0,40 % | Větší nebo rovno 72,0 % |
| Chrom (Cr) | 0.90 – 1.20 % | 14.0 – 17.0 % |
| molybden (Mo) | 0.15 – 0.30 % | – |
| mangan (Mn) | 0.60 – 0.90 % | Menší nebo rovno 1,0 % |
| křemík (Si) | 0.15 – 0.40 % | Menší nebo rovno 0,50 % |
| uhlík (C) | 0.22 – 0.29 % | Menší nebo rovno 0,15 % |
| síra (S) | Menší nebo rovno 0,035 % | Menší nebo rovno 0,015 % |
| fosfor (P) | Menší nebo rovno 0,035 % | – |
| měď (Cu) | Menší nebo rovno 0,40 % | Menší nebo rovno 0,50 % |
| hliník (Al) | – | Menší nebo rovno 0,30 % |
| titan (Ti) | – | Menší nebo rovno 0,30 % |
| Vanad (V) | – | – |
| kobalt (Co) | – | – |
| Jiné prvky | – | Menší nebo rovno 0,30 % |
Porovnání fyzikálních vlastností: EN 1.7218 ocel vs. nikl 600
| Vlastnictví | EN 1.7218 (25CrMo4) Ocel | Nikl 600 (UNS N06600) |
|---|---|---|
| Hustota | 7,85 g/cm³ | 8,47 g/cm³ |
| Rozsah tavení | 1420-1460 stupňů | 1354–1413 stupňů |
| Tepelná vodivost (20 stupňů) | 44 W/m·K | 14.8 W/m·K |
| Specifická tepelná kapacita (20 stupňů) | 470 J/kg·K | 460 J/kg·K |
| Koeficient tepelné roztažnosti (20–100 stupňů) | 11,2 μm/m· stupně | 13,3 μm/m· stupně |
| Modul pružnosti | 210 GPa | 207 GPa |
| Elektrický odpor (20 stupňů) | 0.25 μΩ·m | 1.03 μΩ·m |
| Magnetická permeabilita | Feromagnetické | Mírně magnetické (1,01–1,10 μ) |
| Poissonův poměr | 0.29 | 0.29 |
| Tvrdost (žíhaná/normalizovaná) | 180–220 HB | 65–90 HRB |
| Maximální provozní teplota (nepřetržitě) | ≈ 450 stupňů | ≈ 1095 stupňů |
| Tepelná difuzivita (20 stupňů) | ≈ 12 mm²/s | 3,8 mm²/s |
| Tepelná roztažnost (20–400 stupňů) | 12,5 μm/m· stupně | 14,5 μm/m· stupně |
| Specifická gravitace | 7.85 | 8.47 |
Odolnost proti korozi a teplotní odolnost
Odolnost proti korozi: Nikl 600 vykazuje výrazně lepší odolnost proti korozi než ocel EN 1.7218, zejména v drsném prostředí, jako je například jeho vynikající výkon v roztocích roztaveného louhu.
Teplotní odolnost: Nikl 600 si zachovává své mechanické vlastnosti účinněji při vysokých teplotách než ocel, která je náchylná k degradaci výkonu při vysokých teplotách.
Proč si vybrat Gnee jako svého dodavatele slitin{0}}na bázi niklu
✅ Více než 18 let zkušeností s exportem, produkty prodávané do více než 80 zemí
✅ Certifikováno ISO, SGS a BV
✅ Globální inventář trubek, desek a tyčí ze slitin Inconel, Hastelloy, Incoloy a Monel
✅ Dostupné služby zpracování na zakázku – včetně řezání, leštění, CNC obrábění a balení
✅ Rychlé dodání do 7-15 dnů, s podporou globálních logistických partnerů
📦 Balení a doprava
Všechny výrobky z nerezové oceli jsou baleny pomocí následujících metod:
Dřevěné palety nebo bedny
Balení-odolné proti vlhkosti
Štítky s číslem pece, standardními a velikostními štítky
Dodáváno po celém světě po moři, letecky nebo expresně
Gnee Steel také dodává zakázkové produkty Inconel 600 v různých velikostech a specifikacích. Zašlete nám prosím své výkresy pro cenovou nabídku!
Gnee Steel je dodavatelem slitiny Inconel 600 a nabízí širokou škálu produktů včetně: bezešvé trubky (velikosti: 4-219 mm; tloušťka: 0,5-20 mm); svařovaná trubka (velikosti: 5,0-1219,2 mm; tloušťka: 0,5-20 mm); desky (tloušťka: 0,1 až 100 mm; šířka: 10-2500 mm); proužky; slitinové kruhové tyče (průměr: 3-800 mm); ploché tyče (tloušťka: 2-100 mm; šířka: 10-500 mm); šestihranné tyče (velikost: 2-100 mm); drátěné tyče; a extrudované profily. Spolupracujeme s ocelárnami, abychom našim zákazníkům poskytovali produkty ze slitiny Inconel 600, které splňují nebo překračují řadu předních průmyslových norem, včetně norem ASTM, ASME, SAE, AMS, ISO, DIN, EN a BS.
Gnee Steel skladuje a prodává Inconel 600, trubky, desky, pásy, kruhové tyče, ploché tyče, kované předvalky, šestihrannou ocel, dráty a extrudované profily. Neváhejte nás kontaktovat nass@gneesteel.comza nabídku.






