Dec 19, 2025 Zanechat vzkaz

Inconel 750 vs 718 – Jaký je rozdíl?

Ve světě kovových materiálůInconel 750aInconel 718oba mají mimořádnou odolnost vůči vysokým teplotám a korozi, díky čemuž jsou široce používány v různých technických aplikacích v extrémních prostředích. Navzdory tomu, že patří do stejné kategorie slitin, mezi nimi stále existují značné rozdíly. Tak,Inconel 750 vs 718– jaké jsou rozdíly? V tomto článku se ponoříme do těchto dvou vynikajících-slitin pro vysoké teploty.

 

Inconel 750 vs 718 – Jaký je rozdíl?

Inconel 750 vs 718 – 1. Rozdíly ve složení

Inconel 750 je vysokoteplotní slitina na -niklové bázi- obsahující přibližně 70 % niklu, 15 % chrómu, 5 % železa a zbývající prvky, jako je kobalt, molybden a titan. Toto složení mu dává vynikající pevnost při vysokých{7}}teplotách a odolnost proti korozi.

Naproti tomu Inconel 718 obsahuje podobné složení, ale s vyššími hladinami chrómu a menším množstvím hliníku. Díky tomu má Inconel 718 lepší pevnost a odolnost proti tečení v prostředí s vysokou-teplotou.

 

Inconel 750 vs 718 – 2. Rozdíly v mechanických vlastnostech

Inconel 750 vykazuje dobrou pevnost a plasticitu při pokojové teplotě. Jeho pevnost v tahu a mez kluzu jsou vysoké, takže je vhodný pro aplikace odolávající komplexnímu namáhání. V prostředí s vysokou-teplotou má Inconel 750 silnou schopnost udržet si pevnost a odolá vysokým teplotám až do 1000 stupňů .

Inconel 718 má podobné mechanické vlastnosti jako Inconel 750, ale vykazuje lepší výkon v prostředí s vysokou-teplotou. Je schopen odolat vysokým teplotám až do přibližně 650 stupňů a má vynikající odolnost proti tečení a únavě.

 

Inconel 750 vs 718 – 3. Teplota

Inconel 750 je vhodný pro středně-teplotní aplikace a dokáže si zachovat své mechanické vlastnosti v prostředích přibližně do 800 stupňů . Díky tomu je široce používán v leteckém, ropném a chemickém průmyslu.

Na druhou stranu si Inconel 718 dokáže udržet vynikající výkon i při vyšších teplotách, takže je ideální volbou pro vysokoteplotní aplikace v leteckém a energetickém sektoru.

 

Inconel 750 vs 718 – 4. Výkon zpracování

Procesní výkon Inconel 750 je dobrý a snadno se svařuje a obrábí. Má také dobrou adaptabilitu na tepelné zpracování a zpracování za studena, což umožňuje relativně snadnou manipulaci během výrobního procesu.

Inconel 718 má však mírně horší zpracovatelský výkon ve srovnání s Inconel 750. Má vyšší citlivost na tepelné zpracování a vyžaduje přesnější ovládání, aby nedošlo ke zkřehnutí. Kromě toho proces svařování pro Inconel 718 vyžaduje zvláštní pozornost, aby se zabránilo tvorbě trhlin nebo křehkých zón.

 

Inconel 750 vs 718 – 5. Aplikační pole

Inconel 750 je široce používán v leteckém, ropném a energetickém průmyslu díky své vysoké pevnosti a odolnosti proti korozi. Je to preferovaný materiál pro výrobu složitých součástí v těchto oborech, jako jsou součásti leteckých motorů, ropovody a plynovody a součásti jaderných reaktorů.

Na druhou stranu Inconel 718 se primárně používá ve vysokoteplotních{1}}prostředích v leteckém a energetickém průmyslu díky svému vynikajícímu-výkonu při vysokých teplotách. Používá se při výrobě součástí leteckých motorů, trysek raketových motorů a součástí turbín, které pracují při vysokých teplotách.

Inconel 718 properties
Inconel 718 price
Inconel 718 supplier
Machining Inconel 718

Proč zvolit gnee Alloy?

Inconel 750 a Inconel 718 se výrazně liší složením, mechanickými vlastnostmi, provozní teplotou, obrobitelností a aplikacemi. Volba slitiny závisí především na konkrétních požadavcích aplikace a podmínkách provozního prostředí. Inconel 750 je vhodný pro aplikace vyžadující komplexní namáhání při středních teplotách. Pro aplikace vyžadující vynikající pevnost a odolnost proti tečení při vysokých teplotách je výhodnější Inconel 718.

Děkuji za přečtení tohoto článku. Doufáme, že vám pomůže lépe porozumět rozdílům mezi Inconel 750 a Inconel 718. Pokud hledáte globální dodavatele Inconel 750 a Inconel 718, neváhejte kontaktovat GNEE.

 

Náš sortiment

Formulář produktu Standardní specifikace a rozměry Běžné slitiny (příklady) Typické standardy
Bar & Rod Kulatý pruh:Průměr: 3mm ~ 300mm
Šestiúhelníková tyč:Přes plošky: 5 mm ~ 100 mm
Čtvercový pruh:Šířka: 5 mm ~ 150 mm
Délka:Náhodné, řez-na-délku nebo svitky (malé průměry)
Slitina 200/201
Monel 400/K-500
Inconel 600/601/625/718
Incoloy 800/800H/825
Hastelloy C-276/C-22/B-2/B-3
ASTM B160, B164, B166
EN/DIN 2.4066, 2.4816, 2.4851
ASME SB-166, SB-167
Drát Průměr:0,1 mm ~ 12 mm
Formulář:Cívky, cívky nebo rovné délky
Dokončit:Světlé, mořené, žíhané
Slitina 200/201
Inconel 600/625/X-750
Incoloy 825
ASTM B166, B167
EN/DIN 17752
List & Talíř Tloušťka (list):0,1 mm ~ 5,0 mm
Tloušťka (deska):5,0 mm ~ 100 mm+
Šířka:Až 2000 mm (v závislosti na slitině/tloušťce)
Délka:Až 6000 mm nebo podle potřeby
Slitina 200/201
Monel 400
Inconel 600/625/718
Incoloy 800H/825
Hastelloy C-276
ASTM B162, B168, B409
EN/DIN 17742, 17744
Pás a fólie Tloušťka (pás):0,05 mm ~ 2,0 mm
Tloušťka (fólie):0,02 mm ~ 0,05 mm
Šířka:Až 600 mm
Stav:Za studena válcované, žíhané, temperované
Slitina 200/201
Inconel 600/625
Incoloy 825
ASTM B162, B168
Pipe & Tube Bezešvé potrubí (ASTM B161/B167):
- Vnější průměr: 3/16" ~ 14" (6 mm ~ 355 mm)
- Rozvrh: SCH 5S až XXS
Svařovaná trubka (ASTM B163/B516):
- Vnější průměr: 6 mm ~ 300 mm
- Tloušťka stěny: 0,5 mm ~ 10 mm
Slitina 200/201
Monel 400
Inconel 600/625
Incoloy 800H/825
Hastelloy C-276
ASTM B161, B163, B167, B516
ASME SB-163, SB-167

Získejte kompletní katalog produktů

Naše továrna a testování

Naše hlavní továrna a společný výrobní systém jsou vybaveny moderním zařízením pro přesné řezání, zpracování a tepelné zpracování se zaměřením na přeměnu surovin na polotovary a hotové výrobky splňující přísné normy. Abychom zajistili, že každá šarže materiálů splňuje nebo překračuje specifikace, zavedli jsme komplexní systém kontroly kvality od -do{3}}konců. Od analýzy materiálových vlastností (PMI) přes skladování surovin až po kontrolu rozměrové přesnosti během výroby a nakonec až po testování mechanických vlastností (jako je pevnost v tahu a tvrdost) a nedestruktivní testování před konečnou expedicí, každý krok je přísně kontrolován naším profesionálním týmem kontroly kvality. Slibujeme, že pro každou objednávku poskytneme autoritativní, online{7}}ověřitelný certifikát originálního materiálu výrobce (MTC 3.1) a můžeme zajistit, aby certifikační orgány třetích stran (jako jsou SGS, BV a TUV) prováděly-kontroly na místě a vydávaly certifikáty na žádost zákazníka.

Inconel 718 heat treatment

 

Odeslat dotaz

whatsapp

Telefon

E-mail

Dotaz